google plus
facebook ile paylaş
twitter ile paylaş
Admin tarafından gönderildi.

okunma sayısı 702 okuma
yorum sayısı 2 yorum

Kalpevi.Net ile Kameralı Sohbete Ne Dersin.?bir çok internet kullancısı

1998 yeni bir sohbet akımı ortaya çıkmıştı, bu akıma IRC de ile chat yapmak denildi.

IRC Sistemi son derece kullanışlı ve insanların aynı zamanda iletişim kurarak eğlenmesini sağlayan bir sistem oluşturuldu. En başlarda amerika ve avrupa ülkelerinde başlayan bu anlayış, daha sonra ülkemize gelmiştir. bir çok internet kullancısı ırc kavramının ne anlama geldiğini ve ırc alt yapısını kullanan sohbet portallarında nasıl chat sohbet yaparak, arkadas edineceğini anlamaya başladı. 1998 de başlayan akım  2006 yılında iyice yayılmaya başladı.pek çok haber sitesi hatta tv porgramlarında söz edilebilir bir hal almıştı. ırc kullanan sitelerde bir çok mirc indirme konusunda bazı bilgiler bulunmuştur.

Günümüzde hala mirc kelimesinin ne olduğunu bilmeyen kişiler var, bu kelimeyi açıklama gerektiğini düşünenler vardır mutlaka, ırc kullanan alt yapı sitelerde aynı sohbet sayfasına erişebilmek için, web sitesini açma gereği duymadan sadece bir defaya mahsus indirme işlemi yapıp, sohbet etmesi anlamını taşımaktadır.

Bilgisayara inidirilen bu programın adına mirc denilmektedir.hatta bu mirc kavramı yayılmaya devam edince insanlar, Ircden sohbet etmek yerine mircten sohbet etme deyiminide kullanmaya başlamıştır. ücretsiz olan bu program bilgisayarlara hiçbir sorun cıkarmayınca kullanımıda yayın bir hal almıştır. bedava olduğundan herkes terettüt etmeden mirc yüklemeye başlamıştır. kapevi.net sitemizden söz edersek türkiye’nin yıllardır faliyet gösteren chat sohbet sunucusudur. sohbet alanında öncülük etmekte olup kullanıcılarımıza en kolay sohbeti ettirmekte kendisine vizyon ettiren en kaliteli sohbet sitesidir.

önceki sohbet yazısı
Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.
sohbet etiketleri
benzer yazılar
yorumlar


Yorumlar (2 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?